Sosyal Medya:

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 18:00,

Helicoil

Wtı Marka İngiliz Malı Helicoiller Kolay Uygulanabilir Ve Yüksek Kalitedir. Uygulama Esnasında Yaşadığınız Problemlerin Tamamını Ortadan Kaldırır.

* Helicoil nedir ?
Helicoil zarar gören yada yalama olan diş yuvasının tekrar orjinal haline çevirilmesi işleminde kullanılan yaya benzeyen ancak formu konik olan bir tamir ürünüdür.

Helicoil nasıl kullanılır ?
Zarar gören diş yuvasını tamir için bir helicoil kılavuzu ve helicoil yayı yeterlidir. Kullanımı ve uygulaması son derece kolaydır.

* Helicoil nerede kullanılır ?
En önemli özelliği zarar gören diş yuvasının dışında, orijinal yuvada da kullanılabilir, hemde bu şekilde mevcut yuvada %50 daha uzun ömürlü hale gelir. Tamir görmüş bir diş yuvasındaki helicoil, yuva genleşince aynı oranda genleşir. Bu sebeple özellikle silindir kapak civatalarının bloğa bağlandığı yuvalarda helicoilden tam verim alınır. Titreşimin çok olduğu parçalarda kullanılan helicoil vidanın dışa yürümesini engeller. Ayrıca savunma sanayi, havacılık , deniz araçları, motor kapakları , beyaz eşya, alüminyum parçalarda sıklıkla kullanılır.
* Helicoil seçerken nelere dikkat etmek gerekir ?
Helicoilin kolaylıkla uygulanabilir olması, seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biridir. Halihazırda piyasada bir çok helicoil markası yer almakta, bu markaların çoğu Uygulama esnasında bir çok problem çıkarabilmektedir. Uygulama sırasındaki sıkışma , delik içinde kırılma en çok görülen proplemlerin başında gelmektedir. WTI marka helicoillerin tamamı İngilterede üretilmekte olup uygulaması çok kolaydır.


Business Planning

Business Planning Business Planning

WTI HELICOIL VİDA ZIRHLARI
İngiliz menşeli WTİ markasının 20 yılı aşkın tecrübe ile ürettiği çok yüksek performans/ fiyat endeksine sahip vida zırhlarının (helicoil) Marmara ve Ege bölgeleri ana bayisi olan şirketimizin stokları her ihtiyacınızı zamanında ve eksiksiz olarak karşılamak üzere fizibilite edilmiş olup standart dışı uygulamalarda bile en kısa zamanda tedarik sağlanabilmektedir. Detaylı ürün kataloğunun İngilizce ve Türkçe versiyonları için lütfen belirtilen bağlantıyı bilgisayarınıza indiriniz.

Vida zırhı (helicoil) nedir ?
Bozulmuş civata yataklarının tamirinde , imalat ve montaj sonrası sökme takma sayısının fazlalığından ötürü oluşan diş bozulmalarında ya da titreşim sebebi ile oluşacak yıpranma ve gevşemeleri engellemek amacı ile kullanılan paslanmaz çelik bazlı diagonal profilli özel yay sistemleridir.
Bilindiği üzere civatalar diş üstü çaplarının en fazla 1,5 katı kadar bir delik mesafesinde yük taşımaktadır. Bu yük cıvatanın giriş eksenine paralel olarak diş profillerine ise dik olarak etki etmektedir. Vida zırhlarının kullanıldığı konstrüksiyonlarda ise yayların temel mekanik prensipleri sayesinde yük, diş profilinin tamamına yayılmakta ve yük yönü giriş eksenine 50 ile 60 derece arası malzeme cidarına doğru dönerek standart dişlere göre çok daha uzun ömür sağlamaktadır.